Sardínia

italysardiniaČarovný ostrov v Stredozemnom mori s nádhernými piesočnatými plážami, azúrovým morom a ešte nedotknutou prírodou, pretože bol objavený turistami len nedávno. Patrí k najmenej osídleným miestam Talianska. Tichá horská krajina a tisícky typických okruhlých obytných veží z doby kamennej a bronzovej, okúzlujúce mestečká a rozprávkové pobrežie garantujú atraktívnu dovolenku. Doprava na ostrov je možná aj trajektom z Janova, Livorna a Civitavecchia a trvá cca 10 hodín.

 

 

Sardínia je druhý najväčší ostrov Stredozemného mora patriaci Taliansku sa nachádza vedľa Apeninského polostrova južne od Korziky. Uprostred Tyrrhénskeho mora ukrýva tento zelený ostrov množstvo prírodných aj kultúrnych pokladov od nedotknutých divokých pláží, okúzľujúcich mestečiek a tradičných horských dediniek až po tajomné nuraghy – okrúhle kamenné veže pochádzajúce z doby kamennej a bronzovej. Datované sú až do roku 1 700 pred naším letopočtom a dokazujú, že Sardínia patrí k najstaršie osídleným miestam v Európe. V minulosti bola Sardínia prevažne poľnohospodárskou krajinou, k čomu ju predurčovali výborné klimatické podmienky a hornatý povrch. Doteraz sa na horských lúkach a pastvinách pasú stáda oviec a kôz, ktoré dotvárajú typický obraz vnútrozemia. Typická je aj pohostinnosť domácich obyvateľov, ktorí doteraz vo vnútrozemských horských dedinkách žijú podľa starých tradícií a zvykov. Kontrastom k nim sú moderné mestá ako hlavné mesto Cagliari, Alghero alebo jedno  z najvychytenejších svetových stredísk Porto Cervo, ktoré je každoročne vyhľadávané množstvom svetových celebrít ako napríklad Madona, Beckhamovci, Al Pacino, Abramovič a mnoho ďalších.  

Hoci patrí Sardínia medzi turizmom a civilizáciou najmenej zasiahnuté ostrovy, pobrežné mestečká a turistické komplexy sú výborne vybavené a návštevníkom poskytujú maximálny komfort. Divoké skalnaté pobrežia a útesy sa tu striedajú spiesočnatými dunami a plážami lemovanými borovicovými lesmi a bujnou stredomorskou vegetáciou. Vďaka priezračnému a krištáľovo čistému moru hrajúcemu všetkými odtieňmi modrej, zelenej, azúrovej a smaragdovej farby, je Sardínia právom nazývaná aj ako Karibik Európy. Letecké zájazdy sú realizované sodletom z Bratislavy do Cagliari, let trvá približne 2 hod.

Priemerné denné teploty na Sardínii 
Mesiac
V
VI
VII
VIII
IX
X
Vzduch
26
27
29
29
26
25
Voda
22
23
25
25
23
22
 


Organizácie, ktoré už využili naše služby:

Allianz SP
Tatramat
ŽSR
Packaging Vogel And Noot
Slovnaft
Old Herold

Potrebujete poradiť?

Spýtajte sa nás!

Nechajte nám správu a my vám poradíme.