Lignano - "Talianska Florida"

MapaLignanoLetovisko patrí k najkrajším a najväčším turistickým strediskám severného Jadranu s kapacitou až 100 000 lôžok a s perfektným turistickým servisom. Je rozložené pozdĺž osemkilometrovej zlatistej pláže, z jednej strany zovretej riekou Tagliamento, ktorá tvorí prirodzenú hranicu s regiónom Veneto, a z druhej strany rozľahlou lagúnou.

V Lignano nájdete starostlivo udržiavané pláže, množstvo zelene medzi jednotlivými rezidenciami a hotelmi, detské ihriská, vodný park Aquasplash, lunapark, ZOO Punta Verde, zábavné parky Juniorpark a Guliverlandia a v neposlednej rade aj rušné obchodné triedy a známe diskotéky, v hlavnej sezóne aj operné predstavenia. Najväčšia koncentrácia týchto atrakcií je v centrálnej časti letoviska - Sabbiadoro. Jej stredom prechádza hlavná obchodná trieda, ktorá ožíva najmä v podvečer a v noci rozžiareným množstvom obchodných výkladov svetových módnych značiek.

Lignano-Sabbiadoro je miesto vhodné pre milovníkov moderného a dynamického života. Ďalšie časti Lignana tvoria Pineta a Riviera, vyznačujúce sa hustým stálozeleným borovicovým porastom, kľudnejším prostredím s prevažne nižšími rezidenciami a vilkami a pobyt podľa svojich predstáv tu prežijú najmä tí, ktorí nevyhľadávajú ruch väčšieho strediska. V obidvoch častiach je však niekoľko obchodov a reštaurácií a do najrušnejšieho centra Lignana sa možno dostať aj mestskou dopravou.

Lignano je vhodným miestom aj pre milovníkov golfu a tenisu - v časti Riviera sa nachádza dobre udržiavaný golfový areál Golf Club Lignano, tenisové kurty možno nájsť v časti Pineta a Sabbiadoro.

Obľúbené trhy sa v LIGNANO konajú vždy v pondelok dopoludnia.

Akvapark - www.aquasplash.it 

fireslide2


 

 

 

 

 

 

 

 

 

  ZOO  Punta Verdee_card_46_1www.parcozoopuntaverde.it

Organizácie, ktoré už využili naše služby:

Allianz SP
Tatramat
ŽSR
Packaging Vogel And Noot
Slovnaft
Old Herold

Potrebujete poradiť?

Spýtajte sa nás!

Nechajte nám správu a my vám poradíme.