Jazero GARDA

Jazero Garda je najrozsiahlejšie, najčistejšie a veľmi obľúbené jazero v celom Taliansku. Jeho pôvod je ľadovcový. Nachádza sa medzi Alpami a Pádskou nížinou v regióne Lombardia.

Vzdialenosti od väčších významných miest:

- 30km od Verony

- 100km od Milána

- 130km od Benátok

Severná časť ostrova je hornatá až do výšky 2000m. Každoročne navštívi toto významné jazero veľa domácich a zahraničných turistov. Voda jazera má priaznivé účinky vďaka tunajšej miernej klíme. Preto je jazero vyhľadávané na kúpanie a rôzne športové aktivity: horolezectvo, trekking, surfing, paragliding, jazda na bicykli, tenis, yachting, nordic walking a iné športy. Veľmi dobre sa tu darí aj flóre, rastú tu citrusovníky, oleandre, magnólie, palmy. Gazero Garda ponúka aj zábavné a vodné parky, schopping centrá, reštaurácie, diskotéky, bary.

GARDALAND  - veľký a známy zábavný park v Castelnuovo del Garda, medzi Peschierou a Lazise, bližšie info: www.gardaland.it.

Významnejšie mestá / mestečká / dedinky: Riva del Garda, Arco, Torbole, Malcesine, Brenzone, San Zeno di Montagna, Torri del Benaco, Garda, Bardolino, Lazise, Sirmione, Desenzano, Moniga del Garda, Manerba del Garda, Toscolano Moderno, Limone sul Garda, Gargnano, Castelnuovo del Garda.

Priemerné denné teploty 
Mesiac
III-V
VI
VII
VIII
IX
X-XI
Vzduch
15-24
24-32
24-32
24-32
20-28
10-15
Voda
9-18
17-27
17-27
17-27
17-22
10-20
 

Organizácie, ktoré už využili naše služby:

Allianz SP
Tatramat
ŽSR
Packaging Vogel And Noot
Slovnaft
Old Herold

Potrebujete poradiť?

Spýtajte sa nás!

Nechajte nám správu a my vám poradíme.