Bibione - dovolenkový raj československých turistov

mapaBNajznámejšie a jedno z najväčších letovísk severného Jadranu Bibione si za posledné roky obľúbilo veľa slovenských i zahraničných turistov. Vďaka svojej nie dlhej histórii predstavuje ideálne prázdninové mestečko, v ktorom sa vysoké moderné rezidencie striedajú s vilkami v rozkvitnutých záhradách. Bibione na jednej strane prekvapí rušnými ulicami plnými obchodov, diskoték a nákupných centier, na strane druhej kľudnými štvrťami s detskými ihriskami a píniovými hájmi pozdĺž mora ako oázami kľudu a pohodlia. Bibione má rozľahlé pláže s jemným pieskom a s množstvom voľne prístupných preliezačiek a malých kolotočov pre deti, čisté, kľudné a bezpečné more a bohaté borovicové háje. Pláže a more v Bibione získali za posledných päť rokov za svoju čistotu Modrú vlaku Európskej únie.

Na obchodných triedach Bibione sa nachádzajú najrôznejšie atrakcie pre deti a kúsok od centra vyhľadávaný Lunapark. Príjemné večerné rozptýlenie Vám umožní návšteva niektorého z množstva nočných podnikov, diskoték, kaviarní alebo jednoducho prechádzka po morskom pobreží odkiaľ je počuť rytmus, v ktorom mestečko žije.

Bibione leží na pobreží, asi 80 km severne od Benátok, ktorých krásu nie je nutné zdôrazňovať. Okrem Benátok máte však možnosť navštíviť i ďalšie blízke kultúrne a umelecké strediská ako je Verona, Vicenza, Padova, Treviso a Terst. Neďaleko od letoviska sa nachádzajú i slávne zámky v Passariano alebo v Alvisopoli. K životu v letovisku neodmysliteľne patrí i množstvo typických reštaurácií, pizzerií a cukrární, ktoré ponúkajú turistovi nielen výborné jedlá, vybrané vína a ryby, ale tiež výbornu špargľu a jahody, ktoré nemôžu chýbať ani na žiadnom tunajšom miestnom trhovisku. K športovému vyžitiu je v Bibione k dispozícii tenis, kolky, volejbal, windsurfing, kánoe a tiež jazda na koni alebo na horskom bicykli alebo návšteva miestneho kúpaliska. Bibione tvoria časti Lido dei Pini, Spiaggia, Lido del Sole a Pineda. Naše ubytovacie zariadenia sa nachádzajú v najkrajšej časti Bibione Lido del Sole a Spiaggia.

Obľúbené trhy sa v BIBIONE konajú vždy v utorok dopoludnia.


 

Organizácie, ktoré už využili naše služby:

Allianz SP
Tatramat
ŽSR
Packaging Vogel And Noot
Slovnaft
Old Herold

Potrebujete poradiť?

Spýtajte sa nás!

Nechajte nám správu a my vám poradíme.