Kúpele BÜK a klenoty západného Zadunajska - Novinka !

(Esterházyho kaštieľ vo FERTŐDE, stredoveké mestá KŐSZEG, ŠOPRON)

3-dňový autobusový zájazd pre celú rodinu

Termín: 28.4. – 30.4.2018

Cena: 119 € /99 € (dieťa do 12 r. na prístelke (ako 4. os. v izbe)

Využite predĺžený víkend a príďte sa obohatiť o nezabudnuteľné kulinárske zážitky, užiť si dokonalú relaxáciu, nabiť sa energiou a dopriať telu blahodárny odpočinok!!!

Program zájazdu:

1. deň: odchod z Bratislavy v ranných hodinách (cca o 8:00 h). Prvou zastávkou našej cesty po západnom Zadunajsku je kaštieľ Esterházyovcov vo FERTŐDE, kde na nás čaká „maďarské Versailles“, najpompéznejší barokovo-rokokový kaštieľ Maďarska (UNESCO), ktorý bol nedávno po nákladnej rekonštrukcii opäť sprístupnený verejnosti. Luxusne zdobený komplex odráža bohatstvo šľachticov a lásku k pompéznosti najmä kniežaťa Miklósa Esterházyho, ktorý v duchu vety „Čo môže cisár, môžem aj ja“ vybudoval rezidenciu porovnateľnú s kráľovským dvorom. Bujaré oslavy tu boli na dennom poriadku a hosťami boli mnohé významné rodiny a osobnosti, vrátane samotnej cisárovnej Márie Terézie. Dnes sú tu verejnosti sprístupnené sály s bohatou zlatou výzdobou, nástenné maľby, nábytok s gobelínovou výzdobou, zbierka porcelánu a ďalšie exponáty dokazujúce bohatstvo a rušný život tunajšej vysokej šľachty. Spoločná prehliadka, po ktorej bude čas aj na prechádzku v nádhernom francúzskom parku. 

Popoludní sa presunieme do jedného z najmalebnejších maďarských miest – do stredovekého KŐSZEGU s pekným hradom, dnes nesúci meno niekdajšieho kapitána hradu Miklósa Jurisicsa a ktorý v 16. st. zohral významnú rolu, kedy posádka hradu zastavila armádu tureckého sultána v jej ťažení na Viedeň. Centrum malého mestečka je ozajstnou národnou klenotnicou, má jedno z najkrajších námestí v Maďarsku s neogotickým kostolom sv. Jakuba, dochované brány, ochranné valy, bašty, stredoveké kostoly, radnicu z prelomu 14.-15.stor., ale aj množstvo renesančných a barokových domov. Samozrejmosťou bude aj voľný program na obed. Potom nás už čaká krátky presun do miesta nášho ubytovania – do kúpeľného mesta BÜK. Ubytovanie, fakultatívne večera. Nocľah.

2. deň: celý tento deň je vyhradený na relax a kúpanie sa v termálnych bazénoch s liečivou vodou. Bükfürdő, ktoré je jedným z najpopulárnejších turistických destinácií Maďarska, druhé najväčšie maďarské kúpele s 50 ročnou históriou, s najmodernejším saunovým svetom, svetoznámou liečivou vodou, zážitkovými kúpeľmi. Špeciálne wellness procedúry, relaxačné a exotické masáže, legendárne maďarské pohostinstvo okúzli každého návštevníka. Blahodárne pôsobiaca liečivá voda ponúka dokonalú relaxáciu pre všetky vekové kategórie. Kúpeľný komplex je umiestnený na 14 ha, má 32 bazénov s vodnou plochou viac ako 5200m2. Voda v bazénoch má teplotu 32-38º C, plavecké bazény 26-28º C., nájdete tu však aj rôzne tobogány, zážitkové elementy, kaviarne, reštaurácie s kulinárskymi špecialitami a lahodnými zdravými jedlami. Jednotlivé zariadenia ako liečebné kúpele a vonkajšie plavecké bazény, zážitkové kúpele a saunový svet môžu byť využívané samostatne. Pomocou kombinovaných vstupeniek je možné získať širšiu paletu služieb za zníženú cenu. V mestečku je množstvo obchodov, vínnych pivničiek, reštaurácií, rôzne ihriská atď. Večer – voľný program, fakultatívne večere, nocľah.

3. deň: dopoludnia ešte môžete relaxovať v termálnych bazénoch. Popoludní po ceste domov sa zastavíme v meste ŠOPRON. Mnohí ho považujú za najkrajšie stredoveké maďarské mesto. Čaká nás spoločná prehliadka zachovalého historického centra - kupecké domy z 15. stor., množstvo gotických a barokových pamiatok, požiarna veža s nádherným výhľadom na okolie a Brána vernosti – ako symbol mesta, hlavné námestie so sochou svätej Trojice, radnica, či Kozí kostol, dejisko korunovácií a župných snemov. Individuálne voľno v meste na šálku dobrej kávy alebo pohár lahodného miestneho vína. Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté: • doprava zájazdovým autobusom • 2x ubytovanie v 3* aparthoteli Bükfürdő (2-, 3-lôžkové štúdiá s vlastným príslušenstvom a s kompletne vybaveným kuchynským kútom, možnosť pridať 1 prístelku pre dieťa do 12 r. ) • sprievodca • poistenie insolventnosti

Možné príplatky: • 1-lôžková izba 30 €/pobyt • 2 x raňajky formou bufetu 10 € • 2x večera 20 € (3-chodová, bez nápoja) • miestenka v 1. polovici autobusu 7 € • komplex. cestovné poistenie komfort 6,3 € alebo KCP plus 7,5 €.

Na mieste sa platí daň z ubytovania 500 Ft/osoba od 18 r.

V cene nie sú zahrnuté vstupy (ceny sú orientačné, platia sa na mieste):

- vstup do kaštieľa Fertőd (veľký okruh, cca 2 hod.): 2500 Ft/dosp. os., 2000 Ft/deti, študenti, dôchodcovia

- vstup na hrad v Kőszegu: 1200 Ft/dosp. os., deti do 18 r. a seniori nad 6 r. 800 Ft, do 3 r. zadarmo

- celodenné vstupné do kúpeľov v Bükfürdő: zóna I. (termálne a liečebné kúpele) 3000 Ft/dosp, deti (3-14 r.) 1650 Ft, študenti (preukaz) 1800 Ft. Zóna I. a II. (termálne+zážitkové kúpele) 4500 Ft, deti (3-14 r.) 2550 Ft; študenti 2850 Ft; deti do 3 r. zadarmo


 REZERVAČNÝ FORMULÁR

Organizácie, ktoré už využili naše služby:

Allianz SP
Tatramat
ŽSR
Packaging Vogel And Noot
Slovnaft
Old Herold

Potrebujete poradiť?

Spýtajte sa nás!

Nechajte nám správu a my vám poradíme.