Chorvátsko

chor_mapa1Malá krajina, ktorá sa rozprestiera medzi východným úpätím Álp na severe a panónskymi nížinami na východe pozdĺž 4.000 km dlhého Jadranského pobrežia. "Krajina 1000 ostrovov" - aj tak sa nazýva Chorvátsko. Bohato členené pobrežia s mestami a kultúrnymi pamiatkami zo stredoveku sa považujú za najkrajšie pri Stredozemnom mori. V Chorvátsku je niekoľko národných parkov. ISTRIA - to sú prírodné krásy a priezračné more, historické pamiatky a umenie, pestrý výber ubytovania a vysoká úroveň služieb, dostupnosť a blízky jazyk - to všetko robí istrijské pobrežie tak atraktívnymi pre našich turistov.

POREČ

Jedno z najstarších miest na Istrii s pekným historickým centrom. V blízkosti mestečka sa pozdĺž pobrežia nachádzajú rôzne prázdninové dedinky a hotely. Grill-bary, rybie reštaurácie, snack-bary. Folklórne večery, zábavné centrum "International-Club", diskotéky, nočný klub, kasíno, kino, plážové slávnosti. Odporúčame navštíviť miestne kaviarne, obľúbené cukrárne a zmrzlinové salóny. Bohaté možnosti výletov.

ROVINJ

Slávne, kedysi benátske prístavné mesto s malebným historickým centrom na poloostrove "Monterosso". Mestu dominuje kostol sv. Eufémie so 60m vysokou vežou, na ktorej sa týči socha svätice. Kedysi sa otáčala podľa vetra, podľa čoho určovali rybári vývoj počasia. Pri Rovinji je 22 ostrovov a ostrovčekov, bez problémov sa na ne dopravíte loďkou. Mesto je obklopené storočným cédrovým, borovicovým a píniovým lesom, preto toto prostredie veľmi vyhovuje alergikom. V Rovinji nájdete bohaté zbierky rôzneho umenia zo stredoveku aj mestské akvárium. Športovcom sú k dispozícii viaceré tenisové kurty, volejbalové a basketbalové ihriská, bazény, ale aj skaly na lezenie v prírodnej rezervácii Zlatý mys. Pre deti je to lunapark, diskotéky pre mladých, ale aj zábava pre starších.

CHORVÁTSKO - Severná Dalmácia

Zadar - je hlavným strediskom severnej Dalmácie a piatym najväčším mestom Chorvátskam. Je obklopený viac než 100 ostrovmi, ostrovčekmi a skalami (16 obývaných a 118 neobývaných) a tromi národnými parkami: Kornati, Paklenica a Plitvické jazerá. Leží v strede Chorvátska, kde sa spája sever s juhom. Je najstarším univerzitným mestom Chorvátska od r. 1396, kedy tu pôsobilo prvé veľučilište v Chorvátsku, ktoré sa rovnalo tým v Paríži, Bologni a Prahe. Historická časť mesta sa rozkladá na malom polostrove v podobe zakotvenej lodi, ktorý je s novou časťou mesta spojený mostom. Dnes tu nájdete veľa antických i stredovekých pamiatok, z ktorých sa oplatí navštíviť najmä Rotundu sv. Donáta z 9. st, na výstavbu ktorej bol použitý aj materiál z pozostatkov neďalekého rímskeho fóra a románsky kostol Panny Márie, ktorý je súčasťou dodnes pôsobiaceho kláštora benediktínok. Takisto zaujímavá je bazilika sv. Jana Krstiteľa, gotický františkánsky kláštor a renesančná Mestská brána z roku 1543. V meste sa tiež zachovali časti opevnenia, rímske fórum, mnoho ďalších kostolov a stredovekých kláštorov. Tunajšia továreň na likéry vyrába zo zvláštneho druhu višní (maraska) známu špecialitu maraskino a ďalšie špeciálne druhy destilátov, napr. horký likér pelinkovac.

Organizácie, ktoré už využili naše služby:

Allianz SP
Tatramat
ŽSR
Packaging Vogel And Noot
Slovnaft
Old Herold

Potrebujete poradiť?

Spýtajte sa nás!

Nechajte nám správu a my vám poradíme.