VEĽKÁ NOC- STRASBURG - ALSASKO - ŠVAJČIARSKO - bohatý program !

6- dňový autobusový zájazd

TERMÍN: 28.03. – 02.04.2018 (streda – pondelok)

PROGRAM

1.deň: Odchod z Nitry 15.15 hod., TRENČÍN 16.55 hod., Piešťany 17.35 hod., Trnava 18.10 hod., Bratislava 19.15 hod., prestávka Jarovce, cesta nonstop cez Rakúsko, Nemecko do Strasburgu.

2.deň: Príchod do hlavného mesta Alsaska a sídla Európskeho Parlamentu STRASBOURGU v ranných hodinách, autobusom okruh k budovám sídla Európskeho Parlamentu a Rady Európy, prehliadka budov zvonku, návrat do centra.

Počas 9 – hodinovej bezpečnostnej prestávky si pozriete časť historického jadra mesta položeného na kanáloch rieky Rýn, určite zaujmú štýlové strechy cechových domov a veľkolepá 142 m vysoká pieskovcová katedrála NOTRE-DAME, ktorá je majstrovským dielom kamenného čipkárstva (vstup zdarma, poplatok za orloj vo vnútri katedrály....), na Katedrálnom námestí je aj kupecký dom z 15. st. (dnes aj reštaurácia) MAISON KAMMERZELL či blízke katedrálne múzeum so zbierkou stredovekého umenia, PALAIS ROHAN – bývalé sídlo štrasburských biskupov z 18. st. je dnes komplexom 3 múzeí (archeologické zbierky, alsaské remeslá, obrazy starého umenia) - možný vstup na umelecké zbierky.

Možná 1,10 hod. „romantická“ plavba po kanáloch okolo Starého mesta, alebo skrátená plavba za 45 min. (doporučujeme väčší okruh), plavba začína 150 m od katedrály Embarcadere du Calais Rohan.

Potom sa prejdete malebnou štvrťou PETITE FRANCE v starom meste s historickými domami (kožušníkov, mlynárov), štýlovými reštauráciami a prieplavami na ramenách rieky ILL, krytými mostami s najznámejším Ponts-Couverts.

Veľa obchodov sa nachádza na Place des Halles s viac ako 110 obchodmi a reštauráciami, či v nákupných galériách Lafayettes a Printemps.

Osobné voľno.

Prehliadka starej vínnej pivnice z r.1395 (zrenovovaná v r. 1994) Cavé Historique des Hospices de Strasbourg.

Odchod cca o 18.30 hod., hotelové ubytovanie ** plus v 1/2 S+WC+TV, večera v individuálnej réžii.

3.deň: Kontinentálne francúzske raňajky, presuny po známej „rýnskej alsaskej vínnej ceste RIBEAUVILLE – stredisko rizlingu, kde občas z fontány tečie miesto vody víno, prehliadka centra s vínnymi obchodíkmi, ak bude už premávať vláčik, možná cesta za cca 7 EUR, v prípade záujmu možná návšteva vinára (ochutnávka kvalitných vín od 5,50 - 8 EUR/os s pečivom).

Osobné voľno v Ribauiville.

Krátka zastávka v blízkej dedinke RIQUEWIHR – najkrajšia na vínnej ceste, do centra malebnej dedinky sa dostanete pešo, v dedinke pôsobí svetovo uznávaný vinár Hugel & Fils.

Pokračovanie do historického COLMARU - prehliadka malebnej štvrte farebných domov známej ako „Malé Benátky“,, - romantická štvrť La Krutenau (fakultatívne možnosť plavby loďou 6 EUR na os. alebo cesta malým vláčikom po meste 5,50 EUR na os. v skupine ak už budú v prevádzke), v centre mesta - Pfisterov dom - najkrajší v starom meste, najväčší chrám kostol Sv. Martina.

Osobné voľno.

V Muhlhouse (25 km) si môžete pozrieť Múzeum automobilov www.citedelautomobile.com s najväčšou zbierkou na svete (veterány, súčasnosť, športové autá, otvorené do 17.00 hod., vstup 13-16 EUR, skupiny zľavy).

Kratšie osobné voľno v centre malebného mesta.

Hotelové ubytovanie ** plus v 1/2 S+WC+TV.

4.deň: Kontinentálne francúzske raňajky. Presun do Švajčiarska k európskej atrakcii Rheinfall – Rýnskemu vodopádu, ktorý je najväčším v Európe, vstupné od 3-4 CHF pri meste Schaffhausen (130 km).

Ďalej navštívite malebné severošvajčiarske mestečko STEIN AM RHEIN (do 20km), ktoré je architektonickou perlou Švajčiarska a jeho najzachovalejším komplexom stredovekých meštianskych domov (s maľovanými príbehmi na fasádach).

Presun na juh k Zurišskému jazeru (72 km) do bankárkeho ZURICHU, popri jazere prejdete z prístavu Burkliplatz 1200 m dlhou luxusnou triedou Bahnhofstrasse, popri ktorej je aj väčšina historických objektov - vyhliadka Linderhof, kostol sv. Petra s najväčším hodinovým číselníkom v Európe, Munsterhof, dóm...

Hotelové ubytovanie ** plus 1/2 S+WC+TV, večera v individuálnej réžii.

5.deň: Kontinentálne raňajky. odchod do mesta LUZERN (54 km), situovanom na ďalšom krásnom jazere – Vielwaldstätter (98 km), 9 - hodinová bezpečnostná prestávka autobusu - prehliadka mesta a jeho historických zaujímavostí - Kaplnkový most, alpské domy, Leví pamätník, kostoly, ľadovcové múzeum,...

Možnosť okružnej lodnej plavby po jazere - malý okruh, prípadne vlakom ísť do prímestskej časti Kriens a odtiaľ atraktívnou lanovkou - vláčik na horu Pilatuas (do 60 EUR lanovka a spiatočný lístok vlak Luzern cena zvlášť).

Večer cesta nonstop na Slovensko

6.deň: návrat na Slovensko v ranných (Bratislava po 08.00 hod.) a dopoludňajších hodinách.

CENA: 297 EUR

Cena zahŕňa:

3 x hotelové ubytovanie ** plus, izby umývadlo a TV, S + WC

3 x kontinentálne raňajky

dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/Bova

poistenie Union proti úpadku CK

sprievodcu po trase zájazdu

Príplatky:

Možné:

Komplexné cestovné poistenie Union 2 EUR/os/deň

Odporučené vstupy splatné na mieste:

Plavba loďou po kanáloch starého mesta

veľký okruh 75 minút  – 12,50 EUR doporučujeme!!!!

malý okruh 45 minút – 9,50 EUR

KATEDRÁLA - orloj - 2,00 EUR

strecha 322 schodov - 4,60 EUR

Musée Alsacien - 6,50 EUR

Musée d´art moderne et Contemporain – 7,00 EUR

Múzeum dekoratívneho umenia po 6,50 EUR

Múzeum krásnych umení po 6,50 EUR

MHD električka - 1,70 EUR

Muhlhouse – Múzeum automobilov 13-16,00 EUR

Vláčik v Alsasku (v pripade že bude premávať) 1 cesta cca 50 min cca 7 EUR

Rýnsky vodopád – 3-4,00 CHF

Plavba po jazere v Luzerne 12–14,00 CHF menší okruh

Ľadovcové múzeum - 12,00 CHF

Pilatus hora lanovka od 60,00 CHF + cena zvlast za vlak Luzern- Kriens

 REZERVAČNÝ FORMULÁR

Organizácie, ktoré už využili naše služby:

Allianz SP
Tatramat
ŽSR
Packaging Vogel And Noot
Slovnaft
Old Herold

Potrebujete poradiť?

Spýtajte sa nás!

Nechajte nám správu a my vám poradíme.