PETROHRAD - letecký zájazd - NOVINKA !!!

5 - dňový letecký zájazd

Termíny:

11.06. – 15.06.2017 – BIELE NOCI  – cena : 699 EUR – uzatvorený!!!

20.08. – 24.08.2017 – prázdniny – cena : 679 EUR

 Povinné príplatky: vstupné vízum: 75 EUR (vybavuje CK), expresné 100 EUR, letiskové poplatky: 135 EUR

Pozývame Vás do jedného z najkrajších miest planéty, kultúrnej metropoly Ruska, do mesta, ktoré nikdy nespí. Zažite s nami neopakovateľnu atmosféru „bielych nocí“. Nech sa páči, vitajte v Sankt Peterburgu...

PROGRAM :

1. DEŇ nedeľa – Odlet z VIEDNE do PETROHRADU, druhého najväčšieho mesta Ruska, založeného Petrom I. Veľkým v 18.storočí. Mesto sa rozprestiera na ostrovoch spojených 300 mostami. Jeho srdcom je rieka Neva, lesknúca vysvietená Ermitáž a promenáda Nevský prospekt. Transfer letisko-hotel. Hotelové ubytovanie 1/2 S+WC+TV.

2. DEŇ pondelok – Carske Selo, Petropavlovská pevnosť. Po raňajkách návšteva Carskeho Sela s veľkolepými parkami a záhradami. Honosný cársky palác navrhol architekt Rastrelli v r. 1752 pre cárovnú Alžbetu. Veľké stopy tu zanechala cárovná Katarína II. Veľká. Najznámejším skvostom je Jantárová komnata. Pre svoju nádheru a vysokú estetickú hodnotu je niekedy považovaná za ôsmy div sveta. V r.1937 mestečko bolo pomenované na Puškin, podľa básnika Alexandra S.Puškina, ktorý tu študoval. Počas prehliadky Petropavlovskej pevnosti z r.1703 na Zajačom ostrove, uvidíte najstaršie budovy v meste vrátane Petropavlovskej katedrály, ktorá je miestom odpočinku ruských cárov. Nocľah.

3. DEŇ utorok – Petrohrad – City tour. Raňajky, City tour Petrohradu, počas ktorej uvidíte: Námestie Ostrovského, Námestie povstania, Michalovský palác, Dvorcové námestie, Chrám Vzkriesenia Krista, loď Auroru, Petropavlovskú pevnosť, Vasiljevský ostrov, Medeného jazdca, Gostinyj dvor, katedrálu sv.Izáka. Navštívite: Zimný palác, v ktorom sídli jedna z troch najväčších a najznámejších galérií sveta ERMITÁŽ, s 2,7 mil. exponátov. Možná plavba loďou po Neve. Nocľah.

4. DEŇ streda – Petrodvorec. Po raňajkách presun do mestečka Petrodvorec. Každý z európskych panovníkov má svoj „Versailles“-letné sídlo. Peter Veľký si dal postaviť Petrodvorec. Pozoruhodný palácový a parkový komplex z 18. a 19.st., ktorý sa rozprestiera na útese nad Fínskym zálivom na ploche 800 ha. Po návrate osobné voľno v Petrohrade, možnosť návštevy kultúrneho predstavenia. Nocľah.

5. DEŇ štvrtok –  Odlet do Viedne. Raňajky, rozlúčka s Petrohradom, ktorý ročne navštívi cez 1,5 milióna turistov. A my budeme jednými z nich... Transfer na letisko. Odlet do Viedne.

Cena zahŕňa: 4 x hotelové*** v 1/2 S+WC+TV, 4 x raňajky, slovenského sprievodcu počas zájazdu, miestneho sprievodcu, 2 výlety miestnym autobusom podľa programu vrátane vstupov (Petrodvorec, Carske Selo), leteckú dopravu Viedeň -Petrohrad-Viedeň, transfer letisko-hotel-letisko, poistenie Union proti úpadku CK.

Povinné príplatky: vstupné vízum: 75 EUR (vybavuje CK), expresné 100 EUR, letiskové poplatky: 135 EUR

Možné príplatky: komplexné cestovné poistenie UNION 10 EUR/os/zájazd, 1/1 izba:. 75 EUR/os/zájazd,

Vstupy: Ermitáž 10-18 EUR, plavba loďou 10 EUR, Petropavlovská pevnosť 4,5 EUR, Chrám Spasiteľa 4 EUR

 REZERVAČNÝ FORMULÁR

Organizácie, ktoré už využili naše služby:

Allianz SP
Tatramat
ŽSR
Packaging Vogel And Noot
Slovnaft
Old Herold

Potrebujete poradiť?

Spýtajte sa nás!

Nechajte nám správu a my vám poradíme.