FATIMA - LURDY 2017 - pútnický zájazd s doprovodom kňaza - NOVINKA !

FATIMA - L U R D Y

MONTSERRAT-MONACO-NICE-MADRID-BARCELONA

100. výročie Fatimských zjavení

11-dňový pútnický autobusový zájazd

Termín : 06.07. – 16.07.2017 (št-ne) – aktuálne VYPREDANÝ!!!

  (zájazd sa uskutoční, dopĺňame miesta v skupine)

Pozývame Vás na 11-dňový mariánsky pútnický zájazd, ktorého cieľom je portugalská Fatima, kde sa v období 13.mája až 13.októbra r.1917 šesťkrát zjavila Panna Mária trom deťom-Lucii, Hyacinte a Františkovi. Fatimské posolstvo Panny Márie je veľmi aktuálne aj dnes. Nech posilní našu vieru a odhodlanie pevne kráčať za Kristom.

ODCHOD AUTOBUSU A NÁSTUPNÉ MIESTA : ŽIAR N/HRONOM, HANDLOVÁ, PRIEVIDZA, TRENČÍN cca 13.30 H, (prípadne aj Piešťany, Trnava), BRATISLAVA 15.40 H

PREDPOKLADANÝ ČAS NÁVRATU 16.7. nedeľa: Bratislava: cca 11.30 H, pokračovanie na výstupných miestach.

PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU S DOPROVODOM KŇAZA

1. deň/ 06.07.17 štvrtok – odchod v dopoludňajších a popoludňajších hod., BRATISLAVA 15.30H/.

2. deň/ 07.07.17 piatok – Monaco, Nice, príchod do miništátu MONACO – perly „Francúzskej riviery“ v ranných hod. Počas povinnej 9- hod. bezpečnostnej prestávky autobusu pešia prehliadka. 9.45 H súkromná sv.omša v Monacu – kaplnka Milostivej Panny Márie pri katedrále. Návšteva rezidenčnej časti Monaco s kniežacím palácom, v prípade záujmu vstup do paláca, prípadne aj Oceánografického múzea. Peší presun popri prístave a obchodnej časti La Conda mine do časti Monte Carlo /kasíno/, možnosť pobytu na pláži v Monte Carle. Cesta späť MHD – 2 EUR k parkovisku autobusu.

V podvečerných hodinách presun do 24 km vzdialeného atraktívneho letoviska Francúzskej riviery – NICE. Hotelové ubytovanie v západnej časti Angl.promenády v 1/2 S+ WC**/hotel Ibis budget/, prípadne 1/3.

3. deň 08.07.17 sobota –  presun do Lourdes. Francúzske mierne zosilnené raňajky, celodenný presun autobusom do LOURDES /730 km/ ubytovanie**hotel Chateau du Ford alebo Le Milan a pod. 1/2 S+WC v centre mesta /7 min.pešo do Sanktuária/ o cca 17.30 H. Spoločná večera v reštaurácii hotela. Krátka prehliadka sanktuária. Účasť na ružencovom sprievode pri hlavnej bazilike, začiatok 21.00 hod.

4. deň 09.07.17 nedeľa –  Lourdes. Po kontinentálnych raňajkách o 7.30 H celodenný pobyt v Lourdes. Návšteva jaskyne zjavenia, súkromná sv.omša, premietnutie filmu o Lurdoch, podzemná bazilika Pia X, návšteva Baziliky Ružencovej Panny Márie, krypty, Hornej baziliky, osobné voľno na obed. Pre záujemcov možnosť kúpeľa v liečivej lurdskej vode-treba ísť v dostatočnom predstihu pre veľký záujem. Ostatní možnosť návštevy rodného domu sv.Bernadetty a domu jej rodičov, väzenie Cachot, prípadne hradu s Pyrenejským múzeum. Cca 16.30 H sprievod chorých a Eucharistická pobožnosť. 17.00 spoločná súkromná krížová cesta. Osobné voľno a možnosť jednoduchšej večere-menu za príplatok …7 EUR v reštaurácii hotela alebo výber v okolitých reštauráciách v meste. Podvečer nočný transfer cez Španielsko do portugalského pútnického miesta Fatima /do 1 100 km/.

5. deň 10.07.17 pondelok –  Fatima. Príchod do FATIMY cca 8.00 hod. celodenný náboženský program – časť Cova da Iria : Santktuárium s námestím a kolonádou a Bazilikou Kráľovnej Ruženca, hroby Františka, Hyacinty a Lucie, Krížová cesta z maľovanej keramiky, Kaplnka Zjavenia Panny Márie, cesta pokánia a vďačnosti, Veľký dub – strom, pod ktorým sa schádzali pastieri a prví pútnici na modlitbu ruženca v očakávaní zjavenia sa Panny Márie, svätá omša, nová Bazilika sv.Trojice, Pomník Božského Srdca Ježišovho, časť berlínskeho múru, kaplnka Laus – Perenne so stálou adoráciou Najsvät. sviatosti, Nový kríž.... Počas dňa ubytovanie v *** hoteli, 1/2 S+WC+TV, blízko sanktuária, spoločná večera v reštaurácii hotela. 21.30 H medzinárodná modlitba posvätného ruženca pred kaplnkou Zjavenia, sviečkový sprievod a procesia so sochou Panny Márie.

6. deň 11.07.17 utorokFatima. Zosilnené raňajky, film o fatimských udalostiach, zjaveniach a vizionároch. Krížová cesta a Kalvária, Kaplnka sv.Štefana, Valinhos – miesto štvrtého zjavenia sa Panny Márie, miesto zjavenia Anjela Pokoja : Loca do Anjo, prehliadka rodiska a domov malých vizionárov Františka, Hyacinty a Lucie, studne pri rodnom dome Lucie, kde sa tiež zjavil Anjel Pokoja, osobné voľno, spoločná večera v hoteli, večer účasť na sprievode, nocľah.

7. deň 12.07.17 stredaMadrid. Zosilnené raňajky, presun do 600 km vzdialenej metropoly Španielska, Madridu /do 500 km/ podvečerná prehliadka centra mesta-hlav.nám. Slnečnej brány, Kráľovský palác, Hlavné nám., kostol sv.Františka... hotelové ubytovanie východne pri Madride 1/2 S+WC+TV.

8. deň 13.07.17 štvrtokMontserrat. Zosilnené raňajky, 595 km presun do katalánskeho pútnického miesta nad Barcelonou Montserrat s kláštorom a čiernou soškou Panny Márie z 13.st, situovanom v skalách, sv.omša. Návšteva baziliky, trónu s Pannou Máriou, sv.omša. Zostup na predmestie katalánskej metropoly Barcelony /55 km/, hotelové ubytovanie v 1/2 S+WC+TV.

9. deň 14. 07.17 piatokBarcelona. Zosilnené raňajky, odchod na celodennú prehliadku BARCELONY. Okruh mestom a prehliadka v smere: Gaudího katedrála Sagrada Famiglia /možný vstup/, Korida-zvonku, Kaskádovité nám., Montjuic s vyhliadkami, trasa autobusom aj popri štadióne FC Barcelona Nou Camp. Pešo počas 9-hod. bezpečnostnej prestávky autobusu : Parc Guell s Gaudího architektúrou. prístavná časť s Colomb.loďami Nina, Pinta, Santa Maria, centrum mesta s triedou Rambla, gotická časť s katedrálou sv.Eulálie, Gaudího stavby Casa Batló a Casa Milá, osobné voľno, počas dňa sv.omša. Večer nočný presun do francúzskeho letoviska Nice (661 km).

10. deň 15.07.17 sobotaNice. Prehliadka starej časti Nice - kostol sv.Reparáty a sv.Rity, sv.omša, Výlet miestnym vláčikom /50 min/ po hlavných pamiatkach mesta a s úžasnou panoramatickou vyhliadkou na Zátoku Anjelov. Osobné voľno, pobyt pri mori na okrúhliakovej miestnej pláži. Večer nočná jazda cez Taliansko a Rakúsko.

11. deň 16.07.17 nedeľa – Návrat v poludňajších a popoludňajších hodinách.

CENA: 526 EUR

Cena zahŕňa: 6 x hotelové ubytovanie** a *** v l/2 S+WC, 6 x mierne zosilnené raňajky, 3 x večeru, sprievodcu po trase zájazdu, dopravu lux.klim.autobusom Mercedes/Bova, poistenie proti úpadku CK.

Možné a doporučené príplatky: Komplexné cest. poistenie Union 22 EUR/os/zájazd

Odporúčané vstupy: nie sú povinné

Lurdy: hrad s Pyrenejským múzeom a miniskanzenom – výťah k hradu cena 6 EUR/os !!!

Monaco: Oceánografické múzeum: cca 12,5-13,50 EUR, deti zľavy doporučujeme !!! Časť kniežacieho paláca: cca 8 EUR, pri väčšej skupine zľavy, 1 x MHD, 2 EUR/os – pri ceste spať z časti Monte Carla do časti Monaco NICE: vláčik až nad mesto s vyhliadkou 8 EUR/os !!!!!!

BARCELONA: Sagrada Famiglia (postačí aj zvonku, zdarma): pri vstupe 15 EUR/dosp., 12 EUR mládež do 18r., pri skupine zľavy. Parc Guell zdarma, Gaudiho dom kde žil, 5,50 EUR

 

 REZERVAČNÝ FORMULÁR

Organizácie, ktoré už využili naše služby:

Allianz SP
Tatramat
ŽSR
Packaging Vogel And Noot
Slovnaft
Old Herold

Potrebujete poradiť?

Spýtajte sa nás!

Nechajte nám správu a my vám poradíme.